ELEKTRONIKA

Pár článků o mém bastlení aneb co jsem si sám vyzkoušel

ARDUINO + RFID Reader 125kHz + LCD display

Video ukázka ZDE

Levná RFID čtečka, pracující na kmitočtu 125Khz, výstup UART (sérivá linka). Pro Arduino je hračka emulovat sériovou linku, takže naprosto jednoduše pomocí jednoho drátu, lze číst informace z RFID čtečky. Čte u nás známé karty i klíčenky pracujících na stejném kmitočtu 125Khz. (Např karty a klíčenky od firmy JABLOTRON).  V záhlaví programu je popis připojení pinů arduina. Dále bude potřeba stáhnou a implementovat knihovny pro ovládání sériového portu a LCD.

Zde je ke stažení DEMO programu pro arduino:                                     Stáhnout (1,2 kB)

Arduino NANO + Accelerator

Video ukázka ZDE

Akcelerometr funguje na principu tíhového zrychlení. Má tři analogové výstupy X, Y, Z. Tyto výstupy jednoduše připojíme k analogovým vstupům Arduina A0, A1, A2. Arduino čte hodnoty všech tří os, tyto hodnoty dle libosti dále zpracováváme např. rozsvěcujeme LED diody podle náklonu čidla. V záhlaví programu je popis připojení pinů arduina.

Zde je ke stažení DEMO programu pro arduino:                                     Stáhnout (3,7 kB)

Arduino NANO + LED Matrix 5x7 dots

Video ukázka ZDE

Připojení LED Matrix displeje 5x7 bodů k Arduino NANO je v tomto případě velmi jednoduché. Není potřeba žádný řadič, displej je připojen přímo k Arduinu. Do programu pouze zadáme jakýkoliv text, který je pak následně zobrazován jako běžící text zprava doleva. Jediné co potřebujeme je pár drátových propojek a 5ks rezistoru 100R a 5x7 LED displej. V záhlaví programu je popis připojení pinů arduina.

Zde je ke stažení DEMO programu pro arduino:                                     Stáhnout (2,1 kB)
Zde je ke stažení sada znaků "Pattern.h":                                                 Stáhnout (8.3 kB)

Arduino NANO + Ultrasonic senzor + LCD

Video ukázka ZDE

Ultrazvukový senzor, můžeme využít pro naše MCU projekty. Připojíme k ARDUINO NANO a můžeme si hrát. Displej ukazuje vzdálenost překážky od senzoru, naměřená hodnota je v cm. Poskytuje nebývalé možnosti k rozšíření Vašich MCU projektů. Postavte si třeba parkovací senzor. V záhlaví programu je popis připojení pinů arduina.

Zde je ke stažení DEMO programu pro arduino:                                     Stáhnout (1,3 kB)